4 Ağustos 2011 Perşembe

EYOF 2011 TRABZON - European Youth Olympic Festival

Uzun bir süredir sabırsızlıkla bekledeğimiz ve Türkiye'de ilk defa olacak olan, 2011 Avrupa Gençlik Olimpiyatları'na ev sahipliği yaptık hem de Trabzon'da... =)
49 ülkenin katıldığı büyük bir organizasyonun Trabzon'umuzda olması bizim için daha da heyecan vericiydi ve birde gönüllü olunca insan yerinde duramıyodu wallahi.. Gönüllüler olarak özlenecek o kadar çok anı yaşadık ki sormayın gitsin.. ama bilhassa da; İngilizceden hiç anlamayan Ruslarla İngilizce konuşmaya çalışmamızı.. Odalarını bastığımız, İngilizlerden nefret eden İrlandalıları.. Ana dilde anlaşabildiğimiz tek ülke olan gardaş Azerbaycan Türklerini ve bizi her gördüklerinde, bunlar da bizden demelerini.. Durak yeri konusunda sözümü geçiremediğim ama iyi anlaştığım Hollandalıların koçunu.. Cemaatçi tipleleriyle İsraillileri.. :D Fotoğrafını çekip pin ile çenç yaptığım Romanyalıları.. :) Her gördüğünde kamerama saçma sapan poz veren zenci Belçikalıyı ve diğerlerini.. Herhangi bi gönüllüyü görüp gardaş deyip yalakalaşan Ermeni mallarını..
Amele gibi ortalarda dolaşan G.Kıbrıslı Rumları.. Söz verip sözünde durmayan Yunanlıları.. Bandanama karşılık öpücük isteyen azgın Bulgar kızlarını.. Fransızların İngilizce bildikleri halde konuşmayıp işaretle anlaşmalarını.. hatta bazen inatla Fransızca konuşan o zenci kadını.. Muhabbetleri güzel olan Sırpları..
Belaruslu kankilerimi.. Bize Heryer Trabzon diye bağırttığımız İspanyoları.. Sütten çıkmış gibi beyaz olan Finlileri.. (Saçını siyaha boyatan kız da dahil). Olimpiyatların en sıcak adamı olan San Marinolu bisiklet tamircisi Zaff'ı(ben tamirci diye biliyorum belkide baska biseyciydi :p).... :D Son olarak özellikle de Litvanya'nın şekerlerini.. ^^

Hiç unutmayacağız la. =))
Tekrar karşılaşmak ümidiyle... :/

Ha bu arada bunlar da ulaşım ekibinin fotoları daha nicesi vardı da anca bu kadar paylaşabildim.. =)
http://www.facebook.com/media/set/?set=oa.170819189653080&type=1


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...